Když se projedete na kole podél horské stráně, nebo tudy putujete s batohem na zádech, možná zaregistrujete, že se tu většina starých roubených chalup staví na kamenné podezdívce. V tomto duchu se také podezdívky betonují a obkládají přírodním kamenem, aby získaly přirozený přírodní ráz. Obydlí na horách patří k nejkrásnějším stavbám a vnímáme jako přirozenou součást tamního prostředí a jistě nám dáte za pravdu, že si stěží dokážeme představit na hřebenech Krkonoš vztyčený padesátipatrový mrakodrap.
Venkovní obkladový kámen https://www.stoneexpert.cz/kamenny-obklad-venkovni/ je nejen vzhledově zajímavý, ale nabízí i něco víc, tedy zejména prodyšnou izolační vrstvu, což znamená, že objekt „dýchá“ a lidé se uvnitř také cítí mnohem lépe, než v domech obložených polystyrenem.
Kamenné obklady se na horách využívají i v interiéru, velmi často se s nimi setkáte v restauracích, penzionech, hotelích, ale i kavárnách a cukrárnách. Vynikají zvláště v kombinaci s nábytkem z dřevěného masivu, a když do takového prostředí zavítáte, odložíte svršky v šatně a objednáte si něco k snědku, začnete brzy vnímat tu podmanivou atmosféru, která vás bude lákat prožít dny volna opět zde.
Kamenná dlažba
Kámen nachází uplatnění i na podlaze, své místo najde tam, kde máte požadavky na snadnou údržbu a velmi dlouhou životnost. Je to lepší volba všude tam, kde se chcete vyhnout kobercům, plastickým hmotám (vinylu a plovoucí podlaze) anebo podlahám z dřevěných palubek, které jsou náchylnější na poškození. Kámen dokáže zastoupit i keramické dlaždice, které bývají křehčí a navíc mají pravidelný vzorek povrchu, což vás okamžitě upozorní na to, že to není přírodní materiál, ale výrobek s počítačově tištěnou glazurou.
Značnou výhodou kamenných dlažeb je také nízký tepelný odpor, což oceníte hlavně u vytápění v podlaze. Máte pak příležitost našlapovat v místnosti bosou nohou a absorbovat do sebe touto cestou příjemné teplo.