Vyklízení bytů
Vyklidit byt se zdá poměrně snadné, při představě, že popadnete pár krabic s věcmi, zdemolujete stará křesla a vynesete je po kouskách, anebo rozřežete starý koberec a taktéž jej odnosíte po malých částech. Někdy však narazíte na těžší předměty, co se nedají jen tak lehce rozebrat, např. plechové skříně, trezory, starožitný nábytek, velké skleněné lustry, klavíry, kamna, sporáky, staré chladničky a pračky. V takovém případě se vyplatí domluvit vyklizení bytu se stěhovací firmou, která si bude počínat podobně, jako když stěhuje běžně vybavený byt.
Důležité je pouze domluvit termín vyklízení v předstihu, aby měla firma volné pracovní „okénko“, a aby si na vás udělala čas. Zároveň byste měli mít jasno v tom, co chcete v bytě zachovat, případně převézt někam mimo sběrné (odpadové) dvory.
Nebytové prostory
Stěhovací firmu levného stěhování v Praze můžete požádat i o vyklizení veškerých prostor, které nejsou zřízené pro účely bydlení, jako jsou např. sklepní kóje v bytových domech, garážové prostory, kůlny, dřevníky, sklady potravin či průmyslových výrobků, výrobní prostory, kanceláře, staré neobydlené půdy apod. Vhodné je na to stěhováky předem upozornit, a pokud je to možné, zavést je na místo ještě před termínem vyklízecí akce, aby měli lepší představu o reálné situaci.
V nebytových prostorách se také mohou vyskytovat nebezpečné předměty, jako např. tlakové láhve, palivo v kanystrech (benzín, nafta) a další hořlaviny (líh, toluen, ředidla a syntetické barvy). Mohou tu být i uhynulá zvířata, např. hlodavci, tlející zbytky potravin, plísně, hniloba a další nebezpečné a toxické záležitosti.
Stěhovací firmy se v takových prostorách často potýkají i s velkými a těžkými břemeny, např. stroji a strojními díly (motory, převodovkami, částmi karosérií a podvozků). Někdy je to zkrátka docela „fuška“ a ne zrovna snadno vydělané peníze.